زنان ایران اسلامی اشعار فردوسی، نظامی، سعدی و مولوی را پالایش کنند

زنان ایران اسلامی اشعار فردوسی، نظامی، سعدی و مولوی را پالایش کنند

آیت‌الله العظمی نوری همدانی : زنان ایران اسلامی اشعار فردوسی، نظامی، سعدی و مولوی را پالایش کنند

آیت‌الله العظمی نوری همدانی با بیان این‌که در دوران جاهلیت اعراب نسبت به زنان نظر مناسبی نداشتند و دختران خود را زنده به گور می‌کردند، گفت: متأسفانه بعد از اسلام نیز این طرز تفکرها در اشعار شاعرانی چون فردوسی، نظامی، سعدی و مولوی و همچنین در کتاب‌هایی چون کلیله و دمنه و قابوس‌نامه رواج دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، این مرجع تقلید در دیدار بانوان استان کرمان با تأکید بر این‌که زنان امروز ایران اسلامی وظیفه دارند تا این کتاب‌ها را پالایش کنند، اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرمایند ما انسان را چه زن و چه مرد در بهترین قوام و خلقت آفریدیم.

نوری همدانی تاکید کرد: زنان ایران اسلامی نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی بر عهده داشتند، به گونه‌ای که سهم زنان در پیروزی انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی بیشتر از دیگران است.

وی گفت: تعلیم و تربیت نقش بزرگی در سازندگی انسان‌ها دارد، زیرا خداوند حلم، حوصله، محبت را به زنان اعطا کرده که در مدت زمان باردای و بعد از آن در رشد کودک خود بیشترین خدمت را داشته باشند.

وی افزود: کسانی مانند افلاطون و یا سایر افرادی که نقش مهمی را در پیشرفت بشریت داشته‌اند به این دلیل است که مادری متعهد آنان را رشد داده است.

نوری همدانی تصریح کرد: بیشتر روحیاتی که فرد در زندگی دارد مربوط به این است که هر فرد از دوران کودکی از مادر خود گرفته است.

وی تقوا، تعهد، بیداری و ولایتمداری را از ویژگی‌های مادران برشمرد و بیان کرد: زنانی که دارای چنین ویژگی‌هایی باشند می‌توانند قدم‌های بزرگی برای رشد و گسترش جامعه بردارند.

نوری همدانی با اشاره به هجمه دشمن به دین گفت: دشمنان اسلام با عناوینی چون دین از سیاست جدا است سعی کردند دین را منزوی کنند.

وی تحریف دین را یکی دیگر از سیاست‌های دشمنان دانست و ادامه داد: دین‌هایی مانند وهابیت، بهائیت، شیخیه و صوفیه رواج دادند تا جامعه اسلامی را متشنج کنند.

این مرجع تقلید اختلاف بین شیعه و سنی را از دیگر تحریف‌های دشمنان در دین عنوان کرد و گفت: اهل بیت(ع) نیز همیشه بر همدلی و وحدت میان شیعه و سنی تأکید کرده و در این زمینه روایات فراوانی نیز وجود دارد.

وی یکی دیگر از راه‌هایی که دشمنان برای از بین بردن اسلام بکار گرفته‌اند را بدبین کردن مردم نسبت به اسلام از طریق تهمت‌هایی که به دین مقدس زده می‌شود دانست و یادآور شد: ترس از اسلام باعث شد تا کشورهای غربی اسلام را مورد اتهام قرار دهند و مردم را نسبت به اسلام بدبین کنند.

وی اضافه کرد: دشمنان با عنوان این‌که اسلام زنان را ناقص و مردان را کامل می‌داند قصد در بدبین کردن زنان نسبت به دین اسلام داشتند.

یادآوری می‌شود، در پایان این سخنرانی ده طرح برتر الگوهای پوشش و حجاب معرفی شدند.