اجرای حکم اعدام شهلا جاهد بلامانع اعلام شد

اجرای حکم اعدام شهلا جاهد بلامانع اعلام شد

 

ایسنا: وکیل مدافع شهلا جاهد گفت: ظاهرا اجرای حکم قصاص از سوی رئیس قوه قضاییه بلامانع اعلام شده است.

عبدالصمد خرمشاهی با بیان اینکه هنوز از اخذ رضایت اولیای دم ناامید نیستیم افزود: براساس آنچه شنیده ام ظاهرا اجرای قصاص موکل از سوی رئیس قوه قضاییه بلامانع دانسته شده و به این ترتیب اقدام قضایی دیگری مقدور نیست.

وی افزود: به هرحال از لحاظ قانونی در یک زمانی باید احکام صادره از سوی محاکم، نهایی شوند. در مورد پرونده شهلا هم ما همه طرق فوق العاده تجدیدنظر احکام را طی کردیم و پس از آن پرونده جهت استیذان به دفتر رئیس قوه قضاییه ارسال شد.
وکیل مدافع شهلا جاهد خاطرنشان کرد: در زمان ریاست آیت الله شاهرودی وقتی پرونده جهت استیذان به دفتر رئیس قوه قضاییه ارسال شد، خود ایرادات زیادی به آن وارد دانستند اما متاسفانه با همان ایرادات و ابهامات موجود، پرونده به شعبه هم عرض ارجاع شد و مورد رسیدگی قرار گرفت که نهایتا شعبه هم عرض نیز رای به قصاص داد.

خرمشاهی گفت: در حال حاضر جایی برای اعتراض نیست مگر آنکه جهات اعاده دادرسی نظیر کشف دلایل تازه به وجود آید.
دادیار اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران گفت: هنوز پاسخ به استیذان اجرای مجازات قصاص شهلا جاهد به دادسرای جنایی نرسیده است.

به گزارش ایسنا قاضی عصمت الله جابری گفت: معمولا در صورتی که استیذان آرای قصاص صادر شود حدود دو تا سه هفته زمان می برد تا از دفتر رئیس قوه قضاییه به دادسرای جنایی ابلاغ شود.