حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت برگزاری جشنواره فیلم کوثر نشان از اهمیت نقش زن در اجتماع و سینما دارد

حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت برگزاری جشنواره فیلم کوثر نشان از اهمیت نقش زن در اجتماع و سینما دارد

حسینی: برگزاری جشنواره فیلم کوثر نشان از اهمیت نقش زن در اجتماع و سینما دارد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برگزاری جشنواره "فیلم کوثر" با موضوع جایگاه زن در اجتماع، نشان از اهمیت نقش زنان در اجتماع و سینما دارد و باید به چنین جشنواره هایی اهمیت بیشتری داده شود.

به گزارش روزشنبه ایرنا از جشنواره فیلم کوثر، دکتر سید محمد حسینی با اشاره به اینکه در همه برنامه ها و فعالیت های هنری و فرهنگی، سینما و تئاتر به زن و جایگاه زن پرداخته می شود، اظهارداشت: اینکه یک جشنواره خاص را برای این مقوله در نظر می گیریم نشان دهنده این است که می خواهیم به این مقوله اهمیت بدهیم و کسانی که تلاش می کنند یک ایده و فکر به منظور نمایاندن نقش زن در اجتماع مطرح کنند مورد حمایت قرارمی دهیم لذا به صورت خاص، این کار در حال انجام است.
وزیرفرهنگ و ارشاد خاطر نشان کرد: در این راستا ، ضعف هایی نیز وجود دارد که به تدریج برطرف خواهد شد.
به گفته وی پرداختن عده ای از هنرمندان کشور به مقوله زن در اجتماع موضوعی مهم است که می تواند ضعف ها و چالش های جامعه درباره این موضوع را به وسیله هنر مطرح کرده و راهکارهایی نیز ارائه شود.
حسینی یادآور شد: هنر یک ابزار مهم و تاثیرگذار است. گاهی ممکن است یک کتاب نوشته و یا یک سخنرانی انجام شود اما می بینیم که یک برنامه تصویری یا یک نمایش تا چه میزان می تواند برروی مخاطبان تاثیرگذار باشد. هنوز از فرصت ها استفاده نشده اما با برگزاری جشنواره فیلم کوثر این فرصت فراهم شده است.
وی در ادامه عنوان کرد: کارهایی که در گذشته در این باره انجام شده قطعا کفایت نمی کند باید از تعداد بیشتری از هنرمندان در نمایاندن جایگاه زنان در اجتماع از طریق ابزار هنری استفاده کنیم.
وی تاکید کرد : در استان ها استعدادهای بسیار خوبی نهفته است که باید به آنها میدان داده شود. افراد گمنام زیادی هستند که در این مقوله باید از آنها استفاده شود.
چهارمین جشنواره فیلم کوثر به همت ستاد آیه های ایثار و تلاش و با مشارکت معاونت امور سینمایی ، استانداری تهران ، موسسه مالی و اعتباری قوامین ، سازمان صدا و سیما وبا همکاری سازمان ها و مراکز مختلف از 27 تا 30 آبان در تهران برگزار می شود .