رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح عده‌ای به نام امر به معروف در اسرار مردم تجسس می‌کنند

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح عده‌ای به نام امر به معروف در اسرار مردم تجسس می‌کنند

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح: عده‌ای به نام امر به معروف در اسرار مردم تجسس می‌کنند

» 14-248.jpg

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: عده‌ای به نام امر به معروف و نهی از منکر به خودشان حق می‌دهند که در اسرار مردم تجسس کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدکاظم بهرامی در اولین گردهمایی مسئولان امر به معروف و نهی از منکر ارتش در اصفهان با بیان این مطلب تصریح کرد: وظیفه‌ ما برخورد با منکرات آشکار است و اگر کسی در خفا منکری انجام دهد باید با کار فرهنگی و بالا بردن سطح آگاهی‌ها از وقوع آن جلوگیری کنیم.

معاون سازمان‌های اجرایی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر به روایتی از پیامبر گرامی اسلام (ص) در این‌باره اشاره کرد و گفت: حضرت در این‌باره می‌فرمایند ای کسانی که به زبان ایمان آورده‌اید، به دنبال لغزش‌های مردم مسلمان نباشید و اسرار را جست‌وجو نکنید. هرکسی که در جست‌وجوی اسرار مردم باشد خداوند هم لغزش‌های او را جست‌وجو و او را رسوا می‌کند.

وی اجرای نادرست امر به معروف و نهی از منکر را یکی از دلایل مقاومت و بدبینی مردم و در نتیجه فراموش شدن این دو فریضه مهم در جامعه دانست و اظهار کرد: باید به دنبال روش‌های علمی در اجرای این دو فریضه مهم رفت و با آموزش آمران و ناهیان و همفکری و تعامل بتوانیم روش‌های مناسبی برای برچیدن زشتی‌ها از جامعه ارائه و اجرا کنیم.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح یکی از خصوصیات آمران به معروف را عدالت در امر و نهی عنوان کرد و افزود: آمر به معروف و ناهی از منکر باید حسن نیت و اخلاص داشته باشد و به دلیل اغراض و اختلافات فکری و سیاسی به دنبال تسویه حساب با دیگران نباشد.

وی با اشاره به آثار ترک امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تصریح کرد: به وجود آمدن اختلافات و بر هم خوردن آرامش جامعه یک بلای عمومی است که در اثر ترک امر به معروف و نهی از منکر ایجاد می‌شود.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: به وسیله‌ این دو فریضه است که کسب‌ها حلال و باندبازی‌ها و فساد از جامعه دور می‌شود.

معاون سازمان‌های اجرایی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: مومنان در صورتی مشمول رحمت الهی قرار می‌گیرند که امر به معروف و نهی از منکر کنند.