تاکید رییس سازمان ثبت اسناد و املاک بر نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی

 

 

تاکید رییس سازمان ثبت اسناد و املاک بر نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی

» سرویس: معارف و حقوق - حقوقی و قضایی

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکید کرد که نقل و انتقال خودرو مطابق قانون باید در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد تویسرکانی در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه معافیت مددجویان کمیته امداد از پرداخت حق‌التحریر دفاتر اسناد، در جمع خبرنگاران درباره روند قانونی نقل و انتقال خودرو اظهار کرد: نقل و انتقال خودرو مطابق قانون و مصوبه مجلس شورای اسلامی در دفاتر اسناد رسمی انجام می‌شود و اینکه نقل می‌شود که فرد یا افرادی گفته‌اند برای انتقال خودرو، تعویض پلاک آن کافی است با قانون مطابقت ندارد و علی‌القاعده حرفی که مغایر قانون باشد نمی‌تواند ملاک عمل قرار گیرد.

وی با اشاره به ابلاغ آخرین بخش از آیین‌نامه اجرایی قانون تعیین و تکلیف اراضی بدون سند، گفت: پیش‌بینی ما این است که ظرف 10 روز آینده کلیه موانع را مرتفع کنیم و انشاءالله تا پایان مهر اعلام عمومی خواهیم کرد تا افراد برای صدور سند املاک خود اقدام کنند.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مورد تعداد اراضی بدون سند گفت: در مجموع پنج میلیون متصرف هستند که سند ندارند و این اراضی شامل واحدهای مسکونی یا اراضی که ما آنها به بیت‌المال یاد می‌کنیم، رقبات و موقوفات و اراضی مربوط به ارگان‌های نظامی می‌شوند.

تویسرکانی با بیان اینکه حفاظت از حریم و بستر رودخانه به عهده وزارت نیرو است، گفت: این وزارتخانه باید اقدامات لازم برای صدور سند اراضی تحت تصرف خود را انجام دهد تا برخی افراد به ساخت و ساز غیرمجاز در این اراضی نپردازند.

وی تصریح کرد: اگر دستگاه‌های متولی برای صدور اسناد مالکیت اراضی تحت تصرف خود اقدام کنند پدیده زمین‌خواری وجود نخواهد داشت و ما شاهد یک نظم حقوقی در جامعه خواهیم بود.  


URL : https://www.vekalatonline.ir/articles/9485/تاکید-رییس-سازمان-ثبت-اسناد-و-املاک-بر-نقل-و-انتقال-خودرو-در-دفاتر-اسناد-رسمی/